Hogwarts

Šola čaranja in čarovništva Hogwarts je britanska čarovniška šola v Škotskem visokogorju.Sprejela je čarovniške učence iz Velike Britanije in Irske k vpisu. Bila je državna šola, ki jo je financiralo Ministrstvo za čaranje. Natančne lokacije šole nikoli ni bilo mogoče razkriti, ker je bila izročljiva za uporabo . Za mugglese (ljudje brez čarovnje) je bila šola star, zapuščen grad. Podobno je bila zaščitena tudi lokacija večine čarovniških šol, da se prepreči razkritje njihovih načinov poučevanja ter zaščitijo same učence in šole pred škodo.

Ustanovljen okrog 10. stoletja , je Hogwarts veljal za eno najlepših čarovniških ustanov v svetu čarovništva , čeprav so bile med drugimi pomembnimi šolami akademija čarovništva Beauxbatons v Franciji , inštitut Durmstrang v severni Evropi in čarovniška šola Ilvermorny in Čarovništvo v ZDA . Otroci z magičnimi sposobnostmi so bili vpisani ob rojstvu, sprejem pa je potrdilo sovino sporočilo pri enajstih letih. Če pa je bil zadevni otrok rojen muggle (človek brez čarovniških sposobosti), je uslužbenec šole obiskal otroka in njegovo družino, da bi jih seznanil s svojo čarobno dediščino in obstojem čarovniškega sveta .

Welcome back to Hogwarts: here comes Legacy Ps5: the role-playing game  dedicated to the world of wizards by J.K. Rowling - The Patent Harry Potter fans can now take an interactive digital tour of Hogwarts -  National | Globalnews.caBring some magic to your life by enrolling in virtual Hogwarts classes |  News

Moto šole je bil Draco Dormiens Nunquam Titillandus (Draco Dormiens Nvnqvam Titillandvs) , kar v prevodu iz latinščine pomeni “Nikoli ne žgečkajte spečega zmaja “.

Hogwarts so našli okoli leta 990 od štirih največjih čarovnikov in čarovnic tega časa: Godric Gryffindor, Helga Hufflepuff, Rowena Revenclaw in Salazar Slytherin. Vsak je predstavljal vidik osebnosti, ki so ga želeli predstaviti pri novih učencih. Kmalu po ustanovitvi šole pa je Slytherin hotel sprejeti le čistokrvne učence. Zdelo se mu je, da so si čistokrvni študentje zaslužili, da se naučijo čarovništva , in učenci drugih prednikov, kot so mugglesi in polkrvneži, bili nevredni. Preostali trije ustanovitelji se niso strinjali, zlasti Gryffindor. Slytherin je šolo zapustil, vendar je prej skril pošast v dvorano skrivnosti, da bi napadla tiste, ki niso bili čistokrvni. Napovedal je, da jo bo lahko odprl le njegov dedič, ko bodo prispeli v šolo, in dedič bo sprožil morilskega Bazilika, ki živi v njej, da bi očistil šolo vseh rojenih brez čarovniških sposobnosti. Ta imena Gryffindor, Hufflepuff, Revenclaw in Slytherin danes predstavljajo hiše učencev, katere izbere klobuk za razvrščanje.

The Sorting Hat Bot (@SortingBot) | Twitter Harry Potter News – American Version of Hogwarts Houses Revealed! - Tourist  Meets TravelerThe stories of the Hogwarts founders | Wizarding World